Jurij Drevenšek

I am full of energy and always eager to work on good projects ... anytime and anywhere!

DE | EN | ES | FR | IT | PL | RU

Dane osobowe

Urodzony 1985, Maribor, Słowenia
Wiek grania 28 - 40
Sylwetka szczupły
Wzrost 186
Kolor włosów czarno-brązowy
Fryzura
Kolor oczu brązowy
Ton głosu / dubbing głosu baryton

 

Wykształcenie

2016 International Screen Acting Workshop 2016
Filmakademie Baden-Württemberg (Niemcy)
2/2012
Berlinale Talent Campus 2012 (Niemcy)
7/2009
Sarajevo Talent Campus 2009 (Bośnia i Hercegowina)
10/2004 - 10/2008 National Academy of Performing Arts
AGRFT (Akademija za gledališče, radio, film in televizijo), University of Ljubljana (Słowenia)

 

Umiejętności

Języki słoweński (Język ojczysty)
chorwacki (płynnie)
bośniacki (płynnie)
serbski (płynnie)
czarnogórski (płynnie)
angielski (płynnie)
niemiecki (dobrze)
macedoński (Na poziomie podstawowym)
inne języki słowiańskie (Na poziomie podstawowym)
Dialekty bośniański (dobrze)
wewnętrzno-serbski (dobrze)
chorwacki (środkowo) (dobrze)
Hercegowina (dobrze)
czarnogórski (dobrze)
slavoński (dobrze)
Vojvodina (dobrze)
dalmackia (Na poziomie podstawowym)
Istria (Na poziomie podstawowym)
mMacedoński (Na poziomie podstawowym)
Akcenty kroacki (płynnie)
rosyjski (dobrze)
polski (dobrze)
niemiecki (Na poziomie podstawowym)
czeski (Na poziomie podstawowym)
austriacki niemiecki (Na poziomie podstawowym)
Dyscypliny sportowe pływanie (bardzo dobrze)
nurkowanie (bardzo dobrze)
deska snowboardowa (dobrze)
bilard (dobrze)
maraton (dobrze)
jezda na rowerze (dobrze)
jogging (dobrze)
wspinaczka górska (dobrze)
piłka nożna (dobrze)
koszykówka (Na poziomie podstawowym)
tenis stołowy (Na poziomie podstawowym)
akrobatyka (Na poziomie podstawowym)
lekkoatletyka (Na poziomie podstawowym)
boks (Na poziomie podstawowym)
rower górski (Na poziomie podstawowym)
joga (Na poziomie podstawowym)
badminton (Na poziomie podstawowym)
kanu (Na poziomie podstawowym)
kajak (Na poziomie podstawowym)
flisactwo (Na poziomie podstawowym)
kręgle (Na poziomie podstawowym)
jazda na wielbłądzie (Na poziomie podstawowym)
szermierka (Na poziomie podstawowym)
jazda konna (Na poziomie podstawowym)
wspinanie (Na poziomie podstawowym)
walka sceniczna (Na poziomie podstawowym)
siatkówka (Na poziomie podstawowym)
Taniec taniec współczesny (Na poziomie podstawowym)
walc (Na poziomie podstawowym)
taniec towarzyski (Na poziomie podstawowym)
klasyczny (Na poziomie podstawowym)
Disco (Na poziomie podstawowym)
polka (Na poziomie podstawowym)
Butoh (Japonia) (Na poziomie podstawowym)
Śpiew chanson (dobrze)
spódnica (dobrze)
punk (dobrze)
ballada (dobrze)
blues (dobrze)
kabaret (dobrze)
musical (Na poziomie podstawowym)
Nowoczesny (Na poziomie podstawowym)
nietoperz (Na poziomie podstawowym)
Instrumenty muzyczne gitara (bardzo dobrze)
gitara basowa (dobrze)
fortepian (Na poziomie podstawowym)

CV

Nagrody / nominacje
2020 Tantadruj Award for the role of journalist Luka Bizjak in the theatre performance Na valovih (Slovenia) (Nagroda)
Słowenia
2020 Best Actor at 4th Anatomy: Crime and Horror International Film Festival (Nominacja)
Grecja
2019 ZDUS Acting Award of The Slovenian Association of Dramatic Artists for roles in theatre performances: Bent (Nominacja)
Słowenia
2018 ZDUS Acting Award of The Slovenian Association of Dramatic Artists for roles in theatre performances: Birdland, The Cannibals, Hamlet (Nominacja)
Słowenia
2017 Special Yuri Prize for the Makers of the Performance The Cannibals (52nd Festival Borštnikovo srečanje) (Nagroda)
Słowenia
2016 Special Yuri Prize for Best Team Performance (40. Dani satire Fadila Hadžića) (Nagroda)
Chorwacja
2016 ZDUS Acting Award of The Slovenian Association of Dramatic Artists for roles in: Hedda Gabler, Forever Young, Drakula (Nominacja)
Słowenia
2015 Vesna award - best supporting actor for the role Vintlr (18. Festival of Slovenian Films) (Nagroda)
Słowenia
2013 Dnevnik newspaper award for best theatre performer for the roles in Jack, or the Submission, The Taming of the Shrew, Women on the Verge of a Nervous Breakdown (Nagroda)
Słowenia

 

CV - Kino
2023 Lančana reakcija / Chain Reaction (pre-production)
Aleš Babnik rola drugoplanowa
Reżyseria: Dragan Bjelogrlić
2023 Poslednji heroj / The Last Hero (post-production)
Toni co-glówna rola
Reżyseria: Žiga Virc
2022 Nomad (post-production)
Borut rola drugoplanowa
Reżyseria: Taron Lexton
2022 Zbudi me / Wake me up (post-production)
Damjan co-glówna rola
Reżyseria: Marko Šantić
2022 To, kar je ostalo - Pero (post-production)
Jurij rola drugoplanowa
Reżyseria: Damjan Kozole
2021 Sprintaj mi ljubezen
Andrej co-glówna rola
Reżyseria: Sara Polanc
2020 Sanremo
Rok rola drugoplanowa
Reżyseria: Mirosav Mandić
2020 Filmski poklic - igralec
Jurij rola drugoplanowa
Reżyseria: Peter Bizjak
2019 Polsestra / Half sister
Brane co-glówna rola
Reżyseria: Damjan Kozole
2019 The Curse of Valburga
Marjan główna rola
Reżyseria: Tomaž Gorkič
2018 Ne bom več luzerka
Andraž co-glówna rola
Reżyseria: Urša Menart
2018 Bik / The Bull
First butcher dzienna rola / mała rola
Reżyseria: Bojan Labovič
2018 Kaj te tučeš!?
Mare główna rola
Reżyseria: Helena Ponudič
2017 Sočasje
Delivery guy dzienna rola / mała rola
Reżyseria: Miha Vipotnik
2015 Dawning
Mladen główna rola
Reżyseria: Tina Ščavničar
2015 Idila
Vintlr co-glówna rola
Reżyseria: Tomaž Gorkič
2013 John Lacklife
Maks główna rola
Reżyseria: Domen Martinčič
2011 Bread and Circuses
Simon Novak główna rola
Reżyseria: Klemen Dvornik
2008 Prehod / Transition
Employee of ZOM dzienna rola / mała rola
Reżyseria: Boris Palcic
2008 10 Minutes vs. a Whole Life
dzienna rola / mała rola
Reżyseria: Matic Grgič
2007 The Wasp
Boy dzienna rola / mała rola
Reżyseria: Kaja Tokuhisa
2007 burgundy red
Domen główna rola
Reżyseria: Nejc Gazvoda
2007 This is Slovenia
Rado rola drugoplanowa
Reżyseria: Urša Menart
2006 hey ho comrades
Aljaž co-glówna rola
Reżyseria: gregor božič

 

CV - telewizja i streaming
2022 Immerstill (post-production)
Pfarrer Logar rola drugoplanowa
Reżyseria: Eva Spreitzhofer
2022 Agent Hamilton
Gordan Galović rola drugoplanowa
Reżyseria: Erik Leijonborg
2022 Euer Ehren / Your Honor
Kuzman ciągła rola wspierająca
Reżyseria: Dawid Nawrath
2022 Bob leta 2021
moderator / prezenter
Reżyseria: Jure Karas, Tina Novak
2021 Primeri inšpektorja Vrenka / Cases of Inspector Vrenko
Marko Breznik co-glówna rola
Reżyseria: Slobodan Maksimović, Boris Jurjaševič
2021 Detektiv Dorian
Heker Timon rola drugoplanowa
Reżyseria: Luka Marčetič
2021 Bob leta 2020
Host główna rola
Reżyseria: Jure Karas
2020 Strike back
Technician ciągła rola wspierająca
Reżyseria: Bill Eagles
2020 Bob leta 2019
moderator / prezenter
Reżyseria: Jure Karas, Tina Novak
2019 V dvoje
Matic rola w odcinku
Reżyseria: Klemen Dvornik
2019 Bob leta 2018
moderator / prezenter
Reżyseria: Jure Karas
2018 Butalci
Gregor Brezhlačnice główna rola
Reżyseria: Aljaž Bastič
2018 Bob leta 2017
moderator / prezenter
Reżyseria: Jure Karas
2017 Stekle lisice
Heki rola drugoplanowa
Reżyseria: Boris Jurjaševič
2015 Four Things I Wanted To Do With You
Student boss dzienna rola / mała rola
Reżyseria: Miha Knific
2014 Potenje morskega ježka
Junkie rola drugoplanowa
Reżyseria: Vid Hajnšek
2011 Victory
Policeman rola drugoplanowa
Reżyseria: Miran Zupanič
2009 Love is energy
Electrician rola drugoplanowa
Reżyseria: Barbara Zemljič
2008 Anica in grozovitež
Policeman dzienna rola / mała rola
Reżyseria: Franc Arko
2008 Brat bratu
Branko główna rola
Reżyseria: Branko Djuric
2007 I Will Miss You
Boy główna rola
Reżyseria: Nejc Gazvoda
2006 Deit
Boyfriend główna rola
Reżyseria: Slobodan Maksimović

 

CV - teatr
2020 William Shakespeare: Macbeth
Macbeth główna rola
Reżyseria: Matjaž Pograjc
2019 Lau(f)story
Emil Zatopek główna rola
Reżyseria: Matjaž Pograjc
2019 Na valovih
Novinar Luka Bizjak główna rola
Reżyseria: Alen Jelen
2019 Mazohistka
Maximilian główna rola
Reżyseria: Nejc Gazvoda
2018 Martin Sherman: Bent
Max główna rola
Reżyseria: Alen jelen
2018 Fireflies
Blue rola drugoplanowa
Reżyseria: Nina Rajić Kranjac
2018 Sophocles: Oedipus at Colonus
Theseus rola drugoplanowa
Reżyseria: Diego de Brea
2018 The Suicide
The Writer rola drugoplanowa
Reżyseria: Ivana Djilas
2017 William Shakespeare: Hamlet
Hamlet główna rola
Reżyseria: Kresimir Dolencic
2017 Cannibals
Tenente rola drugoplanowa
Reżyseria: Ivica Buljan
2017 Birdland
Luc dzienna rola / mała rola
Reżyseria: Janusz Kica
2016 A Song For Dreva
He główna rola
Reżyseria: Jurij Drevenšek
2016 1981
Luka główna rola
Reżyseria: Selma Spahic
2016 Hic Sunt Leones
Lover co-glówna rola
Reżyseria: Nataša Matjašec Rošker
2015 Drakula
co-glówna rola
Reżyseria: Andras Urban
2015 Forever Young
Mr. Drevenšek główna rola
Reżyseria: Sandy Lopicic
2015 Henrik Ibsen: Hedda Gabler
Jörgen Tesman co-glówna rola
Reżyseria: Mateja Koleznik
11/2014 Ivan Cankar: Scandal in St. Florian Valley
Teacher Šviligoj rola drugoplanowa
Reżyseria: Janusz Kica
9/2014 Lulu
Rodrigo Quast rola drugoplanowa
Reżyseria: Diego De Brea
4/2014 The Deceits
Fabrizio rola drugoplanowa
Reżyseria: Jaka Ivanc
1/2014 The Physicists
Inspector Voss rola drugoplanowa
Reżyseria: Boris Kobal
10/2013 Divjad/ Game
Jan co-glówna rola
Reżyseria: Nejc Gazvoda
9/2013 Scenes from the heroic life of the middle classes
Frank Scarron co-glówna rola
Reżyseria: Aleksandar Popovski
2013 Women on the verge of a nervous breakdown
Carlos główna rola
Reżyseria: Diego De Brea
2/2013 Taming of the Shrew
Bianka rola drugoplanowa
Reżyseria: Anja Suša
10/2012 Jack or the Submission
Jack główna rola
Reżyseria: Milos Lolic
2011 Underpaid! Wont Pay!
Luigi co-glówna rola
Reżyseria: Marko Manojlović
2011 Requiem, Askava
Happy Cherub rola drugoplanowa
Reżyseria: Matjaž Zupančič
2011 The Imaginary Invalid
Thomas Diaforious rola drugoplanowa
Reżyseria: Mile Korun
2011 The She Devil
Young Soldier co-glówna rola
Reżyseria: Mateja Koleznik
2010 Kitchen by Measure
more roles co-glówna rola
Reżyseria: Igor Samobor
2010 The Miser
Cleante co-glówna rola
Reżyseria: Boris Kobal
2010 The Pigeons
Helmar Bertrand rola drugoplanowa
Reżyseria: Tijana Zinajić
2009 Akvabely
Ivan rola drugoplanowa
Reżyseria: Barbara Hieng Samobor
2009 Spring Awakening
Moritz główna rola
Reżyseria: Sebastijan Horvat
2009 Macbeth after Shakespeare
Lennox rola drugoplanowa
Reżyseria: Ivica Buljan
2008 Macbeth
First Witch dzienna rola / mała rola
Reżyseria: Matjaž Farič
2008 Class Enemy by Nigel Williams
Sky główna rola
Reżyseria: Andrej Jus
2008 Measure for Measure; William Shakespeare
Bernardin rola drugoplanowa
Reżyseria: Sebastijan Horvat
2007 The Path
główna rola
Reżyseria: Jurij Drevenšek, Uroš Kaurin
2006 master and margarita
Levi Matvei dzienna rola / mała rola
Reżyseria: Jernej Lorenci

 

CV - reklama

 

CV - Audio

 

CV - inne

 

/